CESTA OKOLO SVETA 2022 je pripravená k odletu!

Leonardo / 31.03.2022

Po viac ako dvojročnom vynútenom „koronovom“ čakaní sme potešení oznámiť, že naša v poradí siedma CESTA OKOLO SVETA – Dom Pérignon edícia 2022 je pripravená k odletu!

Veľká väčšina krajín / turistických destinácii sa postupne opäť otvára svetu, obmedzení pre vstup turistov radikálne ubúda a celosvetový cestovateľský boom je viac ako pravdepodobný. Keďže aj dlhodobo „zatvorené“ krajiny ako Austrália, Nový Zéland, Singapur, či Indonézia sú od jari 2022 znovu otvorené a korona sa postupne stáva súčasťou nášho bežného života (ako doteraz aj mnoho iných vírusových ochorení), je cestovanie po svete a jeho spoznávanie znovu reálne.

Preto sme na jesenný „dušičkový“ termín 26.10. – 20.11.2022 pripravili unikátnu 26-dňovú Cestu okolo sveta privátnym lietadlom, ako koktejl 10 exotických dovoleniek / 10 atraktívnych zastávok s priemernou dĺžkou pobytu dva a pol dňa v každej z nich.
Namixovali sme pre každého milovníka cestovania jedinečnú kombináciu spoznávania kultúrnych a historických skvostov našej krásnej planéty (Nizwa v Ománe, Luang Prabang v Laose, či Baku v Azerjbadžane), jej prírodných atrakcií (ománska púšť, hory v Laose, úchvatná scenéria Nového Zélandu a austrálskej Tasmánie) i ultramoderných svetových metropol (Melbourne a Singapur). A medzitým všetkým samozrejme nesmie chýbať exotický plážový relax (Palau, Vanuatu a Bali).

Termín a trasovanie Cesty sú naplánované tak, aby v navštívených lokalitách bolo príjemné a nie extrémne počasie, a časové posuny medzi zastávkami neboli náročné. Všetky lety sú denné, iba prvý let má skorý ranný odlet. Pre rýchlejšie, bezpečnejšie a komfortnejšie cestovanie poletíme na severnej pologuli východným a na južnej pologuli západným smerom.

Leteckú dopravu Cesty okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022 s odletom z Prahy a následne z Bratislavy zabezpečí moderné lietadlo Boeing 737–800, ktoré bude špeciálne upravené z klasickej 189-miestnej verzie na 64-miestnu komfortnú „LEONARDO“ konfiguráciu so službami v duchu „Private jet“. Štandardné sedadlá (trojsedačky) budú nahradené komfortnými a pohodlnými koženými kreslami (dvojsedačky), ktoré sa dajú sklopiť do 120°. Vzdialenosť medzi dvoma radmi sedačiek je zväčšená zo 76 na 110 cm.
Na našich letoch bude servírované chutné občerstvenie / catering v kvalite, rôznorodosti a množstve business triedy (prípitok, snacky / kanapky, čerstvé ovocie, 3-chodové obedové menu s možnosťou výberu hlavného jedla z 2 denných ponúk, značkové nealkoholické i alkoholické nápoje vrátane niekoľkých dobrých vín, Campari, Prosecca, koňaku, vodky, rumu, ginu, whisky, Becherovky, Fernetu, Baileys, piva Plzeň, kávy / čaju s dezertom a príležitostne i francúzskeho šampanského).

V každej destinácii / zastávke po trase Cesty okolo sveta sme zabezpečili kvalitné aranžmán pobytu a samozrejme starostlivo vybraný 5* luxusný hotel, resp. najlepší vhodný hotel v destinácií. Nami vybrané ubytovanie nie je len o kvalitných službách, ale i o výbornej polohe hotela a jeho unikátnosti, ktoré sú samé o sebe neopakovateľným zážitkom.

V miestach pobytu od príletu až po odlet z danej krajiny budú na všetky služby (transfery, ubytovanie, stravovanie) dohliadať a osobne pri nich asistovať traja skúsení slovenskí a českí sprievodcovia. Cestujúcim bude k dispozícii počas celého zájazdu (na palube lietadla i počas pobytov) profesionálny slovenský lekár. Okrem základných lekárskych služieb a konzultácii ponúkne i vlastné skúsenosti a rady ako prekonávať prípadné problémy s cestovaním a k tomu plne vybavenú profesionálnu cestovateľskú lekárničku. Bude tiež pripravený asistovať pri prípadnom testovaní na Covid-19 počas zájazdu (ak sa bude oficiálne vyžadovať).

Pokiaľ by sa Cesta okolo sveta mala uskutočniť teraz / na jar 2022, aktuálnou podmienkou pre všetkých cestujúcich by bolo očkovanie proti Covid-19. Avšak pri súčasnom trende uvoľňovania opatrení vo svete (veľa krajín bude od 1.4.2022 bez obmedzení) je veľký predpoklad, že o pol roka / na jeseň 2022 bude takto fungovať väčšina sveta. Presnejšie informácie budú známe na konci leta. Veríme, že budú len a len pozitívne.

Cesty okolo sveta privátnym lietadlom je originálny projekt cestovnej kancelárie LEONARDO. Ako prví na česko-slovenskom trhu sme ho predstavili už v roku 2011 a hneď v nasledovný rok aj úspešne zrealizovali našu prvú Cestu okolo sveta pre 60 nadšených klientov. V nasledujúcich rokoch sme uskutočnili ďalších 5 Ciest, aktuálna Cesta okolo sveta – Dom Pérignon edícia 2022 bude už v poradí siedmou edíciou tohto unikátneho produktu.
Tento náš vlastný produkt je ideálnym a rozumným kompromisom medzi cestovaním business jetmi a kombinovanými poznávacími zájazdami na pravidelných linkách. Let business jetom stojí násobne viac a využívanie pravidelných liniek je zase únavné a nekomfortné z dôvodu mnohých niekoľkohodinových čakaní na letiskách a pri presadaní na prípojové lety.
Na LEONARDO Ceste okolo sveta vy nečakáte na lietadlo, ale lietadlo čaká na vás!

Keď si porovnáte cenu LEONARDO Cesty okolo sveta s inou a zoberiete do úvahy nami ponúkaný štandard hotelov, rozsah doplnkových služieb, konfiguráciu lietadla a servis na palube, počet dní trvania zájazdu, ale i počet hodín strávených v lietadle (snažíme sa ich minimalizovať), tak s určitosťou bude výsledok hovoriť za LEONARDO.

Podrobný program, detaily Cesty, fotogalériu, kompletný cenník a mnoho ďalších informácií nájdete na našej web stránke alebo v 33-stranovom katalógu