3. INŠPEKČNÁ CESTA

LEONARDO / 20.06.2019

Na prelome mája a júna 2019 sme absolvovali už tretiu inšpekčnú cestu v procese prípravy našej budúcoročnej CESTY OKOLO SVETA – Dom Pérignon edícii 2020.
Našimi zastávkami boli tentokrát tri ázijské lokality: SINGAPUR, čínsky LIJIANG a indonézsky ostrov BALI. Vo všetkých troch sme boli maximálne spokojní so všetkými službami, polohou a vybavením hotelov, programom výletov a v neposlednom rade aj so zaujímavými miestnymi kuchyňami.

SINGAPUR – pobyt v luxusnom hoteli THE RITZ CARLTON bude jedným z bonbónikov Cesty okolo sveta 2020. Maximálny luxus, vynikajúce služby, fantastická poloha na najlepšej adrese Singapuru, panoramatický výhľad z priestranných izieb priamo na Marina Bay a ešte veľa príjemných drobností. No a samozrejme ikonický mestský štát a jeho svetovo preslávený „Street food / singapurski hawkeri dokonca aj s Michelinom“ dostanú každého.

LIJIANG – pre Európanom mále známe čínske historické mestečko s 200 tisíc obyvateľmi leží v horskom údolí v nadmorskej výške 2.400 m, priamo na predhorí Tibetskej náhornej plošiny, s krásnym výhľadom na 5-tisícovky horstva Snow Mountains. 800-ročná história Starého mesta s rozlohou 4 km2 a neuveriteľnou atmosférou starej Číny chytí za srdce + navyše naša skupina bude ubytovaná v luxusnom hoteli priamo v „centre diania“. Zaujímavé miestne obyvateľstvo minoirity Naxi (viac sa podobajú na juhoamerických indiánov ako na číňanov), ich kultúra, zvyky, ošatenie, ale i vynikajúca kuchyňa (veľký vplyv z Barmy a Thajska) spolu s krásnymi okolitými horami a možnosťou sa dostať lanovkou až do nadmorskej výšky 4.500 m (tu už človek lapá po dychu, ale je to obrovský zážitok) ostanú v spomienkach na dlhé dlhé roky. Lijiang určite príjemne prekvapí!

BALI – známy indonézsky ostrov bude krátkou relaxačnou zastávkou na Ceste okolo sveta 2020. Aby bol relax dokonalý, vybrali sme asi najlepší plážový rezort na ostrove – luxusný THE ST REGIS Bali. Jeho priestranné suity, nádherná tropické záhrada, exotické bazény s morskou i slanou vodou, výyborné spa centrum, krásna pláž, dokonalé služby, extrémne úslužný personál a famózna kuchyňa uspokoja aj toho najnáročnejšieho cestovateľa.