TASMÁNIA – dokonalý raj

LEONARDO / 28.11.2019

V programe našej 4. inšpekčnej cesty (november 2019) v príprave na budúcoročnú LEONARDO Cestu okolo sveta – edícia Dom Pérignon 2020 sme zavítali až „na najkrajší koniec sveta“, a to na austrálsky ostrov TASMÁNIA.

Tassie, ako ju prezývajú domáci, nás dostala do kolien. Ale v tom najlepšom slova zmysle.
Prírodno – gastronomický raj na zemi s najčerstvejšími a najlepšími ustricami na svete, famóznymi plodmi mora a rybami len pred chvíňou vylovaných (miestna ryba Blue eye je top!), ale i chutnou jahňacinou, steakmi, výbornými domácimi syrmi, či exotickým klokaním mäsom. A tasmánske vína, aj šumivé, majú svetové parametre. K tomu vynikajúca miestna whisky a gin + najstarší fungujúci pivovar v Austrálii.
A ak stretnete Tasmánskeho čerta, pozriete si jedny z mnohých jachtárskych pretekov (tie vo vodách Tasmánie sú považované za najťažšie na svete), pokocháte sa krásou ostrova Bruny, budete bývať v 5* butikovom hoteli MAC 01 priamo v prístave, ako naša skupina, tak dokonalosť raja je dokonaná!

Práve a nielen preto je Tasmánia jednou z 11 zastávok na našej Ceste okolo sveta v roku 2020. A uvidíte, bude to jeden z jej naj zážitkov.