Svetlo na konci tunela cestovateľských reštrikcií?

Peter Blažek / 09.02.2022

Cestovateľský svet sa nám pomaly, ale isto otvára. AUSTRÁLIA, krajina, ktorá razila jednu z najtvrdších covidových politík vôbec a nielenže nevpúšťala do krajiny žiadnych zahraničných turistov, ale dokonca „zakazovala“ cestovať tým vlastným, sa otvára. Od 22. februára môžu plne (2x) zaočkovaní turisti po takmer dvoch rokoch austrálskej izolácie navštíviť krajinu protinožcov. Tešíme sa z toho aj my v Leonardo, keďže k Austrálii sa pridáva aj NOVÝ ZÉLAND, a práve aj do austrálsko – pacifického regiónu smeruje naša jesenná Cesta okolo sveta.

Aj keď sme ešte poriadny kus od normálu a je možné, že starý normál už nikdy nebude, určite to vnímame ako pozitívny signál. Krajiny postupne upúšťajú od obmedzení, skracujú karanténu, zahadzujú rúška a hľadajú cestu ako dostať turizmus opäť na ten správny kurz. K Austrálii sa pred pár dňami pridala aj Indonézia / BALI, ktorá už taktiež nie je kompletne uzavretá.

Otázkou už len teda ostáva, či nám relatívne krotkejší omikron na ceste k novému normálu bude naďalej pomáhať alebo áno 🙂 Lebo už dávno toho bolo naozaj dosť!

Naďalej treba byť pri výbere dovolenkových destinácii obozretný a hlavne aktualizovaný, pretože krajiny na vývoj pandémie reagujú a to stále pozitívnejšie (menej reštriktívne).

A tak aktuálne na cestovateľskej mape nájdete krajiny, ktoré:

  • sa rozhodli len pre zaočkovaných turistov (Thajsko, Maurícius, USA),
  • krajiny kam vám bude stačiť iba negatívny test „zlatá stredná cesta“ (Dubaj, Maldivy, Seychely a mnohé iné)
  • no a potom krajiny, kde sa dostanete akoby bol rok 2019 alebo teda letopočet p.k. (pred koronou), jednoducho len s pasom (Mexiko, Dominikánska republika).

Tak čo bude ďalej?